Toruński Park Technologiczny Miejsce inspirowania innowacjiPL / EN

Wydarzenia

Dzisiaj jest:
3 czerwiec 2020
wybierz inną datę
03 / 12 / 2019

Warsztaty: Alfa SCHOOL – Warszawa, 3-4 grudnia 2019 r.

Pracujesz nad innowacyjnym projektem i zastanawiasz się nad
możliwościami jego rozwoju? Weź udział w dwudniowych,
bezpłatnych warsztatach w Warszawie, podczas których dowiesz
się, jak go z sukcesem skomercjalizować

3 i 4 grudnia w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbędzie się kolejna edycja bezpłatnych warsztatów Alfa SCHOOL, kierowanych do twórców projektów technologicznych, zawierających pierwiastek badawczo-naukowy. Poza warsztatami z takich tematów jak budżetowanie, fundraising czy aspekty prawne komercjalizacji projektów, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak współpracować z biznesem, aby skutecznie testować rozwiązania i wdrażać je w dużych organizacjach.

Warsztaty Alfa SCHOOL skierowane są do twórców rozwiązań badawczo-naukowych, opartych o nowe technologie. W trakcie dwóch dni warsztatów, na uczestników czeka solidna dawka wiedzy m.in. z obszarów budżetowania, ochrony know how oraz umowy inwestycyjnej. Tym razem program warsztatów poszerzono o nowe bloki tematyczne.

Już od niemal 5 lat organizujemy warsztaty, aby usprawnić współpracę na linii nauka-biznes i nadal widzimy pole do wspierania twórców projektów R&D. Programy takie jak Bridge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przyciągają uwagę i aktywizują naukowców do pracy w kierunku wdrożeń rynkowych opracowywanych rozwiązań – My chcemy im dostarczać wiedzy i kapitału na komercjalizację tych rozwiązań.mówi Tomasz Czapliński, Partner Zarządzający SpeedUp Group. Dodatkowo, jako fundusz Bridge’owy dysponujemy środkami na finansowanie prototypów wynalazków w tzw. fazie PoP (Proof of Participle), Alfa School jest doskonałą okazją, aby dowiedzieć się, jak twórcy projektów B+R mogą otrzymać grant na ten cel. – dodaje Czapliński.

Najbliższa edycja została wzbogacona o prelekcję dotyczącą współpracy startupów i korporacji, a także warsztat dotyczący zastosowania metodologii Design Thinking w tworzeniu innowacji, który poprowadzą specjaliści z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Projektowi Merlin-ict, realizowanemu przez PPNT przyświeca hasło „Helping today’s researchers create tomorrow’s enterprises”. Dlatego połączyliśmy siły z Alfa School, by wspomóc przedsiębiorczych naukowców i pomysłodawców w drodze do komercjalizacji wyników swojej pracy. Jesteśmy trenerami Design Thinking, pracujemy zgodnie z tą metodą, pomagając firmom i startupom w generowaniu i wdrażaniu innowacji odpowiadających na potrzeby klientów. Wiedzą na temat tego, jak tworzyć rozwiązania, które pokochają klienci, będziemy się dzielić na warsztacie Design Thinking w trakcie najbliższego spotkania Alfa School – mówi Natalia Rymarczuk z PPNT.

Organizatorem wydarzenia są SpeedUp Venture Capital Group, Fundusz Infini oraz Poznański Park Naukowo-Technologiczny z realizowanym przez niego projektem Merlin-ict.

Partnerami wydarzenia są: LAWMORE, Huge Thing oraz Centralny Dom Technologii.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym MamStartup.

Alfa SCHOOL jest wydarzeniem bezpłatnym. Liczba miejsc dla uczestników warsztatów jest ograniczona, zapraszamy więc do rejestracji pod linkiem: http://bit.ly/2Kjsz9F

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej wydarzenia: http://alfa.ac/alfa-school/

Link do filmu podsumowującego jedną z wcześniejszych edycji Alfa SCHOOL:
https://www.youtube.com/watch?v=0k36N5RgCBc&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=PyAaSyyjLBo&feature=youtu.be

 • 04 / 06 / 2020 Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach zagranicznych w dobie kryzysu – webinar, 4 czerwca 2020r.
  04 / 06 / 2020 Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach zagranicznych w dobie kryzysu – webinar, 4 czerwca 2020r.
  godzina: 12:00
  miejsce: webinar
  organizator: Enterprise Europe Network
  WEŹ UDZIAŁ

  Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz firma DMK Sp. z o.o. mają przyjemność zaprosić przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w szkoleniu online pn.: „Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach zagranicznych w dobie kryzysu”. Termin szkolenia: 4 czerwca 2020 r. Miejsce i czas szkolenia: Online, platforma GoToWebinar, godz. 12.00-14.00. Tematyka spotkania: Uczestnicy spotkania poznają: bieżącą sytuację na rynku walutowym oraz ewentualne prognozy, szanse i zagrożenia związane ze zmianami kursów walut, plan działania jaki powinni przeprowadzić chcąc zminimalizować swoje ryzyko […]

  czytaj więcej
 • 12 / 05 / 2020 „Jak obronić cenę w eksporcie – sprzedaż i negocjacje międzynarodowe w dobie kryzysu” – webinar, 12 maja 2020 r.
  12 / 05 / 2020 „Jak obronić cenę w eksporcie – sprzedaż i negocjacje międzynarodowe w dobie kryzysu” – webinar, 12 maja 2020 r.
  godzina:
  miejsce: webinar
  organizator: Enterprise Europe Network

  Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ma przyjemność zaprosić przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w spotkaniu informacyjnym w formie webinaru pn.: „Jak obronić cenę w eksporcie – sprzedaż i negocjacje międzynarodowe w dobie kryzysu”. Termin szkolenia: 12 maja 2020 r. Miejsce i czas szkolenia: On-line, godz. 10.00-12.45. Tematyka spotkania: Uczestnicy spotkania dowiedzą się: Jak budować swoją siłę negocjacyjną w biznesie międzynarodowym; Jak zbudować skuteczną ofertę dostosowaną do sytuacji klientów z różnych krajów; Jak przeanalizować rynek, konkurencję oraz sytuację […]

  czytaj więcej
 • 02 / 06 / 2020 Misja gospodarcza do Tajwanu na Targi Computex Taipei i InnoVEX 2020 – Tajpej, Tajwan, 2-6 czerwca 2020 r.
  02 / 06 / 2020 Misja gospodarcza do Tajwanu na Targi Computex Taipei i InnoVEX 2020 – Tajpej, Tajwan, 2-6 czerwca 2020 r.
  godzina:
  miejsce: Tajpej, Tajwan
  organizator: Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego

  Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w imieniu Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego serdecznie zaprasza startupy oraz wszystkie firmy reprezentujące branże ICT i IoT  do udziału w misji gospodarczej, która odbędzie się od 2 do 6 czerwca br. w Tajpej  na Tajwanie podczas jednych z największych na świecie targów teleinformatycznych i nowych technologii „Computex Taipei” oraz „InnoVEX 2020”. Tegoroczna edycja będzie poruszała tematy z zakresu sztucznej inteligencji, internetu rzeczy, 5G, edge computing, cyberbezpieczeństwa, gamingu, innowacji i startupów.   W ramach misji […]

  czytaj więcej
 • 27 / 03 / 2020 Giełda kooperacyjna podczas targów budowlanych i wyposażenia wnętrz BUD- GRYF & HOME 2020 – Szczecin
  27 / 03 / 2020 Giełda kooperacyjna podczas targów budowlanych i wyposażenia wnętrz BUD- GRYF & HOME 2020 – Szczecin
  godzina:
  miejsce: Szczecin
  organizator: Enterprise Europe Network

  Termin targów budowlanych i wyposażenia wnętrz BUD- GRYF & HOME 2020 oraz giełdy kooperacyjnej zostaje przesunięty na JESIEŃ 2020 (dokładny termin zostanie podany w przyszłości). Targi budowlane i wyposażenia wnętrz BUD-GRYF & HOME to wydarzenie skierowane do firm i osób zainteresowanych nowymi technologiami, materiałami, produktami z branży budowniczej i wnętrzarskiej, a także energią konwencjonalną i odnawialną. Do uczestnictwa skłaniają liczne nowinki branżowe, porady ekspertów, wystawy, konkursy, warsztaty oraz międzynarodowa giełda kooperacyjna. Giełda kooperacyjna obejmować będzie trzy główne zagadnienia takie jak […]

  czytaj więcej
 • 01 / 04 / 2020 Giełda kooperacyjna podczas XIII targów obróbki metali, obrabiarek i narzędzi STOM-TOOL – Kielce, 23 września 2020 r.
  01 / 04 / 2020 Giełda kooperacyjna podczas XIII targów obróbki metali, obrabiarek i narzędzi STOM-TOOL – Kielce, 23 września 2020 r.
  godzina:
  miejsce: Kielce
  organizator: Enterprise Europe Network

  Zmiana terminu giełdy kooperacyjnej STOM-TOOL – nowy termin giełdy to 23.09.2020 r. Jedne z największych i najważniejszych targów w Europie Środkowo- Wschodniej dedykowane dla przemysłu metalowego, narzędziowego i maszynowego STOM-TOOL odbędą się w dniach od 22 września do 24 września 2020 r. w Kielcach ( zmiana terminu ).  Wydarzenie rok do roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem – w ubiegłym roku gościło 500 firm z 32 krajów świata. Nawiązaniu współpracy międzynarodowej sprzyjać będzie podczas targów organizowana giełda kooperacyjna – rejestracja […]

  czytaj więcej
WIĘCEJ WYDARZEŃ