Toruński Park Technologiczny Miejsce inspirowania innowacjiPL / EN

O parku

Poznaj
nas bliżej

Dlaczego warto być w Parku?

Toruński Park Technologiczny to doskonałe miejsce dla firm z branży ICT, w którym mogą one rozwijać swój potencjał. Tworzymy odpowiednie środowisko dla innowacyjnych projektów biznesowych. W 2013 roku otworzyliśmy nowoczesne centrum przetwarzania danych Exea Data Center.

Toruński Park Technologiczny to projekt realizowany z inicjatywy i przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. Toruński Park powstał w 2005 roku i należy do Konsorcjum Parków Technologicznych w Polsce.

Zalety dla Ciebie jak i Twojej firmy.

Exea Data Center w zasięgu ręki

Sąsiedztwo nowoczesnego centrum przetwarzania danych stworzonego z myślą o rozwiązaniach Cloud Computing daje możliwość łatwego i szybkiego wynajęcia infrastruktury lub oprogramowania bez ponoszenia kosztów ich zakupu. Profesjonalni i obiektywni doradcy udzielą Ci również wszystkich potrzebnych informacji. Dzięki temu w prosty i niedrogi sposób będziesz mógł skorzystać z najnowszych technologii, a przed Twoimi projektami otworzą się nowe możliwości.

Aktywne wspieranie innowacji

Ocenimy aktualny potencjał technologiczny Twojego przedsiębiorstwa, dobierzemy najbardziej odpowiedni dla niego typ i pakiet usług, a także pomożemy w opracowaniu efektywnej strategii jego rozwoju. Dzięki temu będziemy mogli znaleźć najlepszych partnerów technologicznych dla Twojej firmy oraz stworzyć jej nowe możliwości biznesowe. Zapewniamy też bieżące wsparcie w trakcie korzystania z naszych usług.

Wsparcie finansowe dla ciekawych idei

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy ułatwi Twojej firmie dostęp do źródeł finansowania na dogodnych dla niej warunkach. Doradzi, jak wcielić w życie interesujące projekty, zadba o ich rozwój oraz pomoże nawiązać cenne kontakty w środowiskach naukowych i biznesowych. W ten sposób uzyskasz środki potrzebne na badania, prowadzenie działalności gospodarczej, a także realizacje swoich pomysłów.

Szkolenia dla Ciebie i Twoich pracowników

Na terenie TPT oferujemy usługi szkoleniowe indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego klienta. Organizujemy konferencje, warsztaty i seminaria dla biznesu ze szczególnym uwzględnieniem branży ICT. Pomagamy również zdobyć na nie fundusze ze środków UE. Dzięki temu Ty i Twoja firma uzyskacie niezbędną wiedzę z zakresu korzystania z nowych technologii.

Profesjonalne konsultacje dla biznesu

W TPT doradzimy Ci na temat prawa UE, specyfiki prowadzenia biznesu w strefie Euro, znakowania CE oraz możliwości rozszerzenia działalności gospodarczej za granicą. Przeprowadzimy również z Tobą bezpłatne konsultacje z zakresu uzyskiwania dofinansowań oraz ochrony własności przemysłowej.

Sale szkoleniowe oraz konferencyjne do Twojej dyspozycji

Będąc lokatorem Toruńskiego Parku Technologicznego, możesz skorzystać na preferencyjnych warunkach z bloku konferencyjno-szkoleniowego, w którego skład wchodzi duża sala konferencyjna, sala warsztatowo-seminaryjna oraz pracownia komputerowa wyposażona w nowoczesny sprzęt.

Preferencyjne warunki dla firm informatycznych

Toruński Park Technologiczny został stworzony przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach działających w sektorze ICT. Mogą oni korzystać nie tylko z bliskiego sąsiedztwa Exea Data Center, szkoleń z zakresu nowych technologii oraz profesjonalnego doradztwa, ale również z wysokiej klasy pomieszczeń dostosowanych do specyfiki ich działalności.