Toruński Park Technologiczny Miejsce inspirowania innowacjiPL / EN

Wydarzenia

Dzisiaj jest:
25 sierpień 2019
wybierz inną datę
04 / 06 / 2019

Targi przemysłowe +INDUSTRY 2019 – Bilbao, Hiszpania, 4-6 czerwca 2019 r.

Na początku czerwca w Bilbao Exhibition Centre w Hiszpanii odbędą się największe w tym kraju targi przemysłowe. Ponad 1.400 wystawców zaprezentuje swoje najlepsze rozwiązania w dziedzinach aeronautyki, motoryzacji, inwestycji, przetwórstwa metalu, energetyki, przemysłu kolejowego, inżynierii, obrabiarek, petrochemii, hutnictwa żelaza i stali, transportu, oczyszczania ścieków i zarządzania odpadami, a także różnych kanałów dystrybucji.

 

TARGI WYSTAWIENNICZE

Wyjątkowa przestrzeń wystawiennicza oferuje ciekawą podróż przez 7 różnych międzynarodowych targów, odbywających się w tym samym czasie:

 

ADDIT3D 2019 – produkcja przyrostowa i 3D. Wydarzenie to zgromadziło w 2017 roku 137 wystawców z takich krajów jak Niemcy, Belgia, Hiszpania, Estonia, Francja, Włochy, Malta, Portugalia czy Wielka Brytania, a odwiedziło je ponad 40.000 gości.

 

BeDIGITAL – to wszystko co jest związane z tzw. przemysłem 4.0, czyli czwartą rewolucją przemysłową. Zastosowanie zautomatyzowanych systemów na skalę przemysłową w procesach produkcyjnych, pojawienie się systemów cyberfizycznych i powiązanie ze sobą jednostek produkcyjnych oraz osiągnięcie cyfrowych sieci produkcyjnych, umożliwia przyspieszenie produkcji i bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. W tej kategorii w zeszłym roku wystawiło się 85 wystawców.

FITMAQ 2019 – to już czwarta edycja targów Maszyn Używanych, które osiągnęły w Hiszpanii niebywałą popularność. Podczas poprzedniej edycji swoje maszyny wystawiło na sprzedaż ponad 20 przedsiębiorców.

 

FERROFORMA – Industry Tools by Ferroforma, koncentrując się na przemyśle, ma stać się główną platformą, na której oferowane są rozwiązania i propozycje komercyjne w zakresie narzędzi. Pomogłyby one otworzyć nowe rynki i wykreować produkty, które z kolei promowałyby zdolność do pracy nad nowymi możliwościami, uzyskując dostęp do sektorów przemysłowych, takich jak przemysł lotniczy, motoryzacyjny i kolejowy, a także zaopatrzenie przemysłowe, sklepy ze sprzętem i dystrybucja sprzętu na dużą skalę. Ostatnie wydarzenie pod tym szyldem zgromadziło aż 429 wystawców z 32 krajów!  Maintenance Bilbao 2019 – Treść wydarzenia obejmie pełen zakres usług serwisowych od inspekcji i monitoringu po konserwację zapobiegawczą i naprawczą. Sekcje, w których odbywa się wystawa, to pomiary, ocena i kontrola, konserwacja i smarowanie, technologie konserwacji i usługi przemysłowe, rozwiązania oprogramowania przemysłowego, bezpieczeństwo i higiena pracy w przemyśle, usługi środowiskowe, usuwanie odpadów i recykling, oczyszczanie ścieków i wody, monitorowanie gleby i zanieczyszczenie wód gruntowych, oczyszczanie powietrza i emisji, inżynieria, doradztwo i szkolenia. Swoje rozwiązania w 2017 roku zaprezentowało prawie 100 międzynarodowych wystawców.  Pumps&Valves 2019 – Sektory, które obejmuje ekspozycja, to pompy przemysłowe, zawory sterujące, zawory, uszczelki i szczeliwa, filtry i filtracja, urządzenia do przetwarzania, rury i rurociągi, urządzenia technologiczne i pomiarowe, testowe i kontrolne, urządzenia hydrauliczne i usługi przemysłowe. Ta przestrzeń wystawiennicza zgromadziła 152 firmy.

Subcontratacion 2019to z pewnością sekcja ciesząca się największą popularnością wśród wystawców, co pokazuje ich liczna obecność w poprzednich edycjach wydarzenia (2017r. – 616, 2015r. – 606). Znajdziemy w niej najbardziej podstawowe przemysłowe procesy podwykonawstwa jak i najnowocześniejsze technologie, kompletne procesy produkcyjne, sprzęt i materiały do ​​odlewania, kucia, walcowania, obróbki, spawania itp.

Strony internetowe targów:

ADDIT3D 2019
BeDIGITAL 
FITMAQ 2019 
Ferroforma 2019 
Maintenance Bilbao 2019 
Pumps & Valves 2019 
Subcontratación 2019

GIEŁDA KOOPERACYJNA
3rd Advanced & Digital Manufacturing Meetings

Giełda kooperacyjna to możliwość zaplanowania i odbycia międzynarodowych spotkań biznesowych w trakcie trwania targów. Wystarczy wejść na stronę: https://advanced-digital-manufacturing-meetings.b2match.io/, zarejestrować się, stworzyć swój profil w języku angielskim i wybrać przedstawicieli firm, z którymi chcą Państwo porozmawiać. Na kilka dni przed wydarzeniem otrzymają Państwo maila ze spersonalizowanym planem spotkań B2B. Do wzięcia udziału zapraszamy zarówno prywatne, jak i publiczne podmioty (firmy, klastery, laboratoria badawcze itp.).

Udział w giełdzie kooperacyjnej kosztuje 75€ (+VAT).

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.:

Barbara Gregorczyk, barbara.gregorczyk@tarr.org.pl, 0048 56 699 54 80

 • 17 / 09 / 2019 Wtorek z eksportem: Eksport do Niemiec: trendy, struktury dystrybucji oraz nowa ustawa o opakowaniach w branży spożywczej – Toruń, 17 września 2019 r.
  17 / 09 / 2019 Wtorek z eksportem: Eksport do Niemiec: trendy, struktury dystrybucji oraz nowa ustawa o opakowaniach w branży spożywczej – Toruń, 17 września 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Toruński Park Technologiczny
  organizator: Enterprise Europe Network

  Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wraz z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową ma przyjemność zaprosić przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w spotkaniu informacyjnym: Eksport do Niemiec: trendy, struktury dystrybucji oraz nowa ustawa o opakowaniach w branży spożywczej.   Miejsce: Toruński Park Technologiczny, budynek A, I piętro, s. konferencyjna, ul. Włocławska 167 Termin: 17.09.2019 r. Podczas seminarium eksperci z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej omówią: Charakterystykę niemieckiej branży rolno-spożywczej; Struktury dystrybucji na rynku niemieckim; Trendy konsumenckie; Wskazówki praktyczne z zakresu wejścia na […]

  czytaj więcej
 • 13 / 09 / 2019 NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR – Toruń, 13 września 2019 r.
  13 / 09 / 2019 NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR – Toruń, 13 września 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Business Link Toruń
  organizator: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

  13 września 2019 w Business Link Toruń przy ul. Władysława Łokietka 5 odbędzie się spotkanie z cyklu NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój). Przedsiębiorcy z regionu będą mieli możliwość uzyskania praktycznej wiedzy jak zdobyć dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację innowacyjnych projektów. Zapraszamy przedsiębiorców i naukowców z regionu, którzy planują realizację prac badawczo-rozwojowych na spotkanie NCBR dla Firm. Składa się ono z dwóch części: informacyjnej i warsztatowej. W jego trakcie eksperci NCBR prezentują możliwości […]

  czytaj więcej
 • 06 / 09 / 2019 Fundusz Eksportowy – spotkanie dla Wnioskodawców! – Toruń, 6 września 2019 r.
  06 / 09 / 2019 Fundusz Eksportowy – spotkanie dla Wnioskodawców! – Toruń, 6 września 2019 r.
  godzina: 10:00
  miejsce: Toruński Park Technologiczny
  organizator: TARR S.A.

  Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie informacyjne, dotyczące zasad naboru wniosków w konkursie 2/UD/2019  na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji. Spotkanie odbędzie się 6 września 2019 r. o godzinie 10:00 w Toruniu, w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się przez stronę events.technopark.org.pl Program do pobrania Szczegółowe informacje o naborze wniosków oraz dokumentacja do Konkursu znajdują się na stronie Funduszu Eksportowego.

  czytaj więcej
 • 09 / 10 / 2019 Misja handlowa do Francji dla firm technologicznych – Paryż, 9-11 października 2019 r.
  09 / 10 / 2019 Misja handlowa do Francji dla firm technologicznych – Paryż, 9-11 października 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Paryż
  organizator: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

  Zapraszamy młode technologiczne firmy oferujące innowacyjne rozwiązania i produkty do udziału w misji handlowej do Francji, która odbędzie się w dniach 9-11 października 2019 r. w Paryżu. Misja organizowana jest we współpracy z publicznym bankiem inwestycyjnym BPI France, największą instytucją we Francji świadczącą kompleksowe usługi w zakresie wsparcia francuskich przedsiębiorców w nawiązywaniu współpracy międzynarodowej. Celem misji jest wsparcie wyselekcjonowanych firm technologicznych z Polski w ekspansji na rynek francuski: pozyskanie nowych kontaktów, zapoznanie się z najnowszymi trendami, wymiana doświadczeń. W programie […]

  czytaj więcej
 • 06 / 09 / 2019 Spotkania biznesowe producentów elektroniki użytkowej, IFA MEET&MATCH – Berlin, 6-11 września 2019 r.
  06 / 09 / 2019 Spotkania biznesowe producentów elektroniki użytkowej, IFA MEET&MATCH – Berlin, 6-11 września 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Berlin
  organizator: Enterprise Europe Network

  Podczas tegorocznych targów elektroniki użytkowej IFA 2019 w Berlinie już po raz trzeci odbędzie się wielka giełda kooperacyjna dla przedsiębiorców IFA MEET&MATCH. Dzięki wcześniejszej rejestracji na platformie: https://ifa2019.b2match.io/ i umówieniu spotkań z wybranymi uczestnikami można w efektywny sposób pozyskać partnerów do współpracy biznesowej/rozwojowej. Udział w giełdzie jest bezpłatny, trzeba jednak posiadać ważny bilet wstępu na targi.  Tematami przewodnimi będą: TV i rozrywka domowa Smart Home / sieci domowe / robotyka / drony Infrastruktura: naziemna, satelitarna, kablowa Komunikacja IT Hardware & […]

  czytaj więcej
WIĘCEJ WYDARZEŃ