Toruński Park Technologiczny Miejsce inspirowania innowacjiPL / EN

Wydarzenia

Dzisiaj jest:
23 marzec 2019
wybierz inną datę
14 / 04 / 2019

Wykłady i warsztaty naukowców, przedsiębiorców oraz inwestorów z Doliny Krzemowej – Toruń oraz Bydgoszcz, 8-9 kwietnia 2019 r.

W ramach projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski w  Toruniu, mającego na celu odpowiedzieć na pytanie:

Jak pomóc, aby gospodarka regionu była bardziej konkurencyjna, innowacyjna i  otwarta na nowe technologie?

na spotkania w 2019 roku przylatują – aby podzielić się wiedzą jak to robią w Dolinie Krzemowej –   pracujący tam naukowcy, przedsiębiorcy oraz inwestorzy.

W ramach szerokiego spektrum podejmowanych  działań, mających na celu szybszy rozwój gospodarczy naszego województwa, zwłaszcza poprzez wdrażanie nowych technologii i bardziej efektywną współpracę nauki z biznesem, w październiku br. rozpoczęliśmy realizację projektu, w ramach którego naukowcy, przedsiębiorcy i inwestorzy z Doliny Krzemowej prowadzą wykłady i warsztaty dla naukowców, przedsiębiorców, studentów, przedstawicieli administracji, instytucji otoczenia biznesu oraz innych zainteresowanych.

Wykłady i warsztaty  odbywają się  jednego dnia w UMK w Toruniu oraz drugiego dnia w UTP w Bydgoszczy ( powtórzenie), a część warsztatów także poza uczelniami np. w parkach technologicznych czy centrach transferu technologii.

Podczas spotkań goście z USA poradzą, co możemy w Polsce zrobić, aby stworzyć jak najbardziej przyjazne warunki dla rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości, jak podbijać rynki, czego oczekują inwestorzy, szukający okazji do zainwestowania środków, jak przygotować firmę i siebie do rozmów z potencjalnym inwestorem itp..

Specjalny cykl będzie dedykowany biznesom prowadzonym przez kobiety.

 

Dotychczas wykładowcami byli:

prof. Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda, ale też przedsiębiorca, który zainaugurował w październiku cykl spotkań i prowadził zajęcia pt. „Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej, Dolina Krzemowa a Polska, Co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?”

dr Katarzyna Bachnik z Hult International Business School w San Francisco, która wygłosiła wykład i poprowadziła warsztaty dla studentów oraz firm na temat  Design Thinking, User Experience Design, Problem Finding Problem Solving, a także spotkała się z przedsiębiorcami. Warsztaty cieszyły się tak dużą popularnością (zwłaszcza w Bydgoszczy), że trzeba je było prowadzić w dwóch salach , a i tak nie wszyscy chętni się dostali.

oraz Whitney Hischier z UC Berkeley’s Haas School of Business, z którą spotkaliśmy sie w styczniu tego roku. Whitney Hischier prowadziła zajęcia na temat procesu innowacji w Dolinie Krzemowej oraz „lean startup”.

 

Kolejnym gościem będzie:

08-09.IV.2019 – Ari Horie inwestująca w biznesy kobiece, CEO w Founder of Women’s Startup Lab.

 

Notka biograficzna:

Ari Horie jest CEO / Founder of Women’s Startup Lab. Women’s Startup Lab jest poświęcony tworzeniu świata, w którym kobiety rozwijają się i odnoszą sukcesy dzięki innowacjom i współpracy. Uznana na arenie międzynarodowej zyskała z powodu pasji, wyników i umiejętności publicznego przemawiania, Ari pracuje, aby zmienić krajobraz Doliny Krzemowej, tworząc możliwości dla kobiet, aby przyspieszyć ich drogę do sukcesu i finansowania.

Ari została zaprezentowana w różnych publikacjach i otrzymała zaszczytne wyróżnienie jako prelegentka i prelegentka panelistów na konferencje na temat start-upów i technologii dla kobiet.

Zainteresowanych bliższymi informacjami o projekcie prosimy o kontakt e-mail: j.blazejewski@kujawsko-pomorskie.pl lub a.dembowska@kujawsko-pomorskie.pl.

 • 04 / 04 / 2019 Seminarium: „Transakcje z zagranicą. Wybrane problemy podatkowe” – Toruń, 2 kwietnia 2019 r.
  04 / 04 / 2019 Seminarium: „Transakcje z zagranicą. Wybrane problemy podatkowe” – Toruń, 2 kwietnia 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Toruński Park Technologiczny
  organizator: Enterprise Europe Network

  Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wraz z Grupą SWGK ma przyjemność zaprosić przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w spotkaniu informacyjnym: Transakcje z zagranicą. Wybrane problemy podatkowe.  Miejsce: Toruński Park Technologiczny, s. konferencyjna, ul. Włocławska 167, Toruń Termin: 02.04.2019 r. Tematyka seminarium Spotkanie poświęcone będzie zmianom w przepisach, powodującym nowe obowiązki po stronie przedsiębiorców realizujących transakcje z zagranicą. Poruszone zostaną tematy związane ze zmianą w przepisach podatków dochodowych odnośnie rozliczeń w transakcjach transgranicznych (podatek „u źródła”), praktycznych zagadnień […]

  czytaj więcej
 • 18 / 03 / 2019 Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna podczas Forum Welconomy – Toruń, 18 marzec 2019 r.
  18 / 03 / 2019 Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna podczas Forum Welconomy – Toruń, 18 marzec 2019 r.
  godzina: 16 50 - 18 00
  miejsce: Hotel Copernicus, Toruń, sala Terra A
  organizator: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

  Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna podczas Forum Welconomy 18 marzec b.r., Toruń   Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Marszałkowskim serdecznie zaprasza przedstawicieli branży spożywczej zainteresowanych ekspansją rynku południowoamerykańskiego oraz firmy z sektora wydobywczego i wszystkich przedsiębiorców chcących rozwijać się na rynkach międzynarodowych do wzięcia udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się podczas Forum Gospodarczego Welconomy w dn. 18 marca br. o godz. 16:50 w Hotelu Copernicus, Toruń. W tegorocznej edycji swoją obecność potwierdziły następujące firmy: Rede São Paulo, […]

  czytaj więcej
 • 15 / 03 / 2019 Fundusz Eksportowy – spotkanie dla Wnioskodawców! – Toruń, 15 marca 2019 r.
  15 / 03 / 2019 Fundusz Eksportowy – spotkanie dla Wnioskodawców! – Toruń, 15 marca 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Toruński Park Technologiczny
  organizator: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

  Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie informacyjne, dotyczące zasad naboru wniosków na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji. Spotkanie odbędzie się 15 marca 2019 r. o godzinie 10:00 w Toruniu, w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się przez stronę events.technopark.org.pl Program do pobrania Szczegółowe informacje o naborze wniosków oraz dokumentacja do Konkursu znajdują się na stronie Funduszu Eksportowego.

  czytaj więcej
 • 12 / 03 / 2019 Seminarium: „BREXIT – co powinien wiedzieć polski eksporter?” – Toruń, 12 marca 2019 r.
  12 / 03 / 2019 Seminarium: „BREXIT – co powinien wiedzieć polski eksporter?” – Toruń, 12 marca 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
  organizator: Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-PCOIE)

  TERMIN I MIEJSCE 12 marca 2019 r. w Toruniu, w godz. 11.00-15.00, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, przy Placu Teatralnym 2 (sala 215). ORGANIZATOR Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-PCOIE) przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu PARTNERZY MERYTORYCZNI Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa. DO KOGO SKIEROWANE JEST SEMINARIUM? Wydarzenie dedykowane jest polskim przedsiębiorcom (eksporterom) z różnych branż,  którzy kooperują lub zamierzają nawiązać współpracę z partnerami handlowymi z Wielkiej Brytanii. […]

  czytaj więcej
 • 28 / 02 / 2019 Szkolenie: Reklama na Facebook’u krok po kroku, czyli jak samodzielnie przygotować kampanię, która działa – Toruń, 28 lutego 2019 r.
  28 / 02 / 2019 Szkolenie: Reklama na Facebook’u krok po kroku, czyli jak samodzielnie przygotować kampanię, która działa – Toruń, 28 lutego 2019 r.
  godzina: 10:00 - 16:00
  miejsce: Hotel Mercure Toruń Centrum
  organizator: Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu
  WEŹ UDZIAŁ

  Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu we współpracy z firmą Spaceway zaprasza na szkolenie poświęcone praktycznym aspektom reklamowania treści na Facebook’u. Cel szkolenia: Przybliżenie odbiorcom systemu reklamowego Facebook na przykładach związanych z ich własnymi biznesami – każdy z uczestników ma stworzyć własną kampanię reklamową Prowadząca: Magdalena Jurak –  szkoleniowiec i twórca strategii marketingowych dla marek, firm i osób prywatnych. Projektant pomysłów w SpaceWay – uczy jak nie stracić pieniędzy na nierentowne kampanie, jak nie dać się oszukać „agencjom reklamowym” i co najważniejsze jak sprawić, by praca […]

  czytaj więcej
WIĘCEJ WYDARZEŃ