Toruński Park Technologiczny Miejsce inspirowania innowacjiPL / EN

Wydarzenia

Dzisiaj jest:
23 maj 2019
wybierz inną datę
14 / 04 / 2019

Wykłady i warsztaty naukowców, przedsiębiorców oraz inwestorów z Doliny Krzemowej – Toruń oraz Bydgoszcz, 8-9 kwietnia 2019 r.

W ramach projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski w  Toruniu, mającego na celu odpowiedzieć na pytanie:

Jak pomóc, aby gospodarka regionu była bardziej konkurencyjna, innowacyjna i  otwarta na nowe technologie?

na spotkania w 2019 roku przylatują – aby podzielić się wiedzą jak to robią w Dolinie Krzemowej –   pracujący tam naukowcy, przedsiębiorcy oraz inwestorzy.

W ramach szerokiego spektrum podejmowanych  działań, mających na celu szybszy rozwój gospodarczy naszego województwa, zwłaszcza poprzez wdrażanie nowych technologii i bardziej efektywną współpracę nauki z biznesem, w październiku br. rozpoczęliśmy realizację projektu, w ramach którego naukowcy, przedsiębiorcy i inwestorzy z Doliny Krzemowej prowadzą wykłady i warsztaty dla naukowców, przedsiębiorców, studentów, przedstawicieli administracji, instytucji otoczenia biznesu oraz innych zainteresowanych.

Wykłady i warsztaty  odbywają się  jednego dnia w UMK w Toruniu oraz drugiego dnia w UTP w Bydgoszczy ( powtórzenie), a część warsztatów także poza uczelniami np. w parkach technologicznych czy centrach transferu technologii.

Podczas spotkań goście z USA poradzą, co możemy w Polsce zrobić, aby stworzyć jak najbardziej przyjazne warunki dla rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości, jak podbijać rynki, czego oczekują inwestorzy, szukający okazji do zainwestowania środków, jak przygotować firmę i siebie do rozmów z potencjalnym inwestorem itp..

Specjalny cykl będzie dedykowany biznesom prowadzonym przez kobiety.

 

Dotychczas wykładowcami byli:

prof. Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda, ale też przedsiębiorca, który zainaugurował w październiku cykl spotkań i prowadził zajęcia pt. „Eco-system przedsiębiorczości innowacyjnej, Dolina Krzemowa a Polska, Co mamy, czego nam brakuje, jak to uzupełnić?”

dr Katarzyna Bachnik z Hult International Business School w San Francisco, która wygłosiła wykład i poprowadziła warsztaty dla studentów oraz firm na temat  Design Thinking, User Experience Design, Problem Finding Problem Solving, a także spotkała się z przedsiębiorcami. Warsztaty cieszyły się tak dużą popularnością (zwłaszcza w Bydgoszczy), że trzeba je było prowadzić w dwóch salach , a i tak nie wszyscy chętni się dostali.

oraz Whitney Hischier z UC Berkeley’s Haas School of Business, z którą spotkaliśmy sie w styczniu tego roku. Whitney Hischier prowadziła zajęcia na temat procesu innowacji w Dolinie Krzemowej oraz „lean startup”.

 

Kolejnym gościem będzie:

08-09.IV.2019 – Ari Horie inwestująca w biznesy kobiece, CEO w Founder of Women’s Startup Lab.

 

Notka biograficzna:

Ari Horie jest CEO / Founder of Women’s Startup Lab. Women’s Startup Lab jest poświęcony tworzeniu świata, w którym kobiety rozwijają się i odnoszą sukcesy dzięki innowacjom i współpracy. Uznana na arenie międzynarodowej zyskała z powodu pasji, wyników i umiejętności publicznego przemawiania, Ari pracuje, aby zmienić krajobraz Doliny Krzemowej, tworząc możliwości dla kobiet, aby przyspieszyć ich drogę do sukcesu i finansowania.

Ari została zaprezentowana w różnych publikacjach i otrzymała zaszczytne wyróżnienie jako prelegentka i prelegentka panelistów na konferencje na temat start-upów i technologii dla kobiet.

Zainteresowanych bliższymi informacjami o projekcie prosimy o kontakt e-mail: j.blazejewski@kujawsko-pomorskie.pl lub a.dembowska@kujawsko-pomorskie.pl.

 • 06 / 06 / 2019 Konferencja: „Robotyzacja i sztuczna inteligencja – czy mnie na to stać?” – Toruń, 6 czerwca 2019 r.
  06 / 06 / 2019 Konferencja: „Robotyzacja i sztuczna inteligencja – czy mnie na to stać?” – Toruń, 6 czerwca 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Aeroklub Pomorski
  organizator: Centrum Wsparcia Biznesu

  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do udziału w konferencji „Robotyzacja i sztuczna inteligencja – czy mnie na to stać?”.  W spotkaniu z przedsiębiorcami wezmą udział m.in. przedstawiciele Microsoftu i firmy  OMRON. Największe międzynarodowe koncerny, które oferują rozwiązania robotyki i sztucznej inteligencji przedstawią w Toruniu zagadnienia związane z poprawą wydajności i konkurencyjności firm. Wśród poruszanych zagadnień m.in.: jakie zmiany spowoduje w firmie wprowadzenie robotów i SI,  jak poprawić wydajność produkcji przy powtarzalnych czynnościach, także takich, które wymagają wyjątkowej precyzji. Omówione […]

  czytaj więcej
 • 13 / 06 / 2019 Seminarium: “Doing Business in Portugal and Brazil” – Bydgoszcz, 13 czerwca 2019 r.
  13 / 06 / 2019 Seminarium: “Doing Business in Portugal and Brazil” – Bydgoszcz, 13 czerwca 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Bydgoszcz
  organizator: Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego

  Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza zapraszają przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem międzynarodowej współpracy gospodarczej na seminarium rynkowe pn. Doing Business in Portugal and Brazil, które odbędzie się 13 czerwca 2019 r. w Bydgoszczy, w godz. 9:00-13:00 w Restauracji Sowa, przy ul. Mostowej 4 (Sala Waniliowa). Wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania warunków do inwestowania i rozwijania swojego biznesu na rynku portugalskim i brazylijskim. W programie seminarium: Powody do inwestycji i handlu na rynku portugalskim i brazylijskim Jak Polsko-Portugalska Izba […]

  czytaj więcej
 • 23 / 05 / 2019 Seminarium: Cła, VAT i akcyza w kontekście potencjalnego „twardego” Brexitu – Warszawa, 23 maja 2019 r.
  23 / 05 / 2019 Seminarium: Cła, VAT i akcyza w kontekście potencjalnego „twardego” Brexitu – Warszawa, 23 maja 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Centrum szkoleniowe Sienna Training Center
  organizator: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

  Zapraszamy na seminarium pt.: „Obrót towarowy z krajami spoza UE – cła, VAT i akcyza w kontekście potencjalnego „twardego” Brexitu” które odbędzie się 23 maja 2019 r., w Warszawie, w centrum szkoleniowym Sienna Training Center, mieszczącym się przy ul. Siennej 73. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej niewątpliwie wprowadzi utrudnienia w wymianie handlowej, jako że przestanie działać zasada swobody przepływu towarów. Jednocześnie w dalszym ciągu nie zostały ustalone szczegóły wyjścia. Stąd wątpliwości, jak w szczegółach Brexit wpłynie na relacje handlowe […]

  czytaj więcej
 • 27 / 06 / 2019 Seminarium: „Instrument MŚP – realne zmiany na horyzoncie w zakresie finansowania innowacji” – Toruń, 27 czerwca 2019 r.
  27 / 06 / 2019 Seminarium: „Instrument MŚP – realne zmiany na horyzoncie w zakresie finansowania innowacji” – Toruń, 27 czerwca 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Toruński Park Technologiczny
  organizator: Enterprise Europe Network

  Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ma przyjemność zaprosić przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w spotkaniu informacyjnym: Instrument MŚP – realne zmiany na horyzoncie w zakresie finansowania innowacji. Miejsce: Toruński Park Technologiczny, s. konferencyjna, ul. Włocławska 167, Toruń Termin: 27.06.2019 r. Tematyka seminarium Seminarium jest skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw, którzy są zainteresowani aplikowaniem w konkursach premiujących działalność innowacyjną, prace badawczo-rozwojowe, w tym rozwój prototypu innowacji do poziomu wdrożenia na rynek. Podczas spotkania zostaną przedstawione rozwiązania dostępne […]

  czytaj więcej
 • 03 / 06 / 2019 Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna podczas Konferencji POLISHOPA Design Thinking – Bydgoszcz, 3 czerwca 2019 r.
  03 / 06 / 2019 Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna podczas Konferencji POLISHOPA Design Thinking – Bydgoszcz, 3 czerwca 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Opera Nova w Bydgoszczy
  organizator: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., SHOPA Sp. z o.o.

  godzina: 11:40 – 15:40 miejsce: Opera Nova – Bydgoszcz, sala MANRU organizator: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., SHOPA Sp. z o.o. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza przedsiębiorców, ekspertów, specjalistów, entuzjastów  i wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem metod Design Thinking* oraz Service Design** w tworzeniu innowacyjnych produktów i usług,  poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań, czy projektowaniu usług zorientowanych na użytkownika do udziału w Międzynarodowej Giełdzie Kooperacyjnej POLISHOPA Business Match 2019, towarzyszącej tegorocznej Konferencji POLISHOPA Design Thinking, która odbędzie się  3 czerwca 2019 r. […]

  czytaj więcej
WIĘCEJ WYDARZEŃ