Toruński Park Technologiczny Miejsce inspirowania innowacjiPL / EN

Wydarzenia

Dzisiaj jest:
18 wrzesień 2019
wybierz inną datę
15 / 10 / 2019

DemoDay – Finał programu akceleracyjnego SharOn Academy, 15 października

15 października w Warszawie odbędzie się DemoDay – finał międzynarodowego programu akceleracyjnego SharOn Academy. Wydarzenie to będzie podsumowaniem programu, jak i projektu SharOn, w ramach którego był on realizowany.  5 najlepszych zespołów – po jednym z każdego kraju partnerskiego – weźmie udział w finałowym PitchContest. Po raz ostatni przedstawią swoje projekty poświęcone ekonomii współdzielenia. Na postawie ich wystąpień i sesji Q&A międzynarodowe jury wyłoni zwycięzcę SharOn Academy. 

Ramowy program wydarzenia:

8.30 – 9.00 Rejestracja 

9.00 – 9.20 Mowa otwierająca i podsumowanie projektu SharOn

9.20 – 10.00 Finałowy Pitch contest

10.00 – 11.00 Debata „Sharing Economy jako odpowiedź na ekologiczne wyzwania gospodarki”

11.00 – 11.15 Przerwa kawowa

11.15 – 11.30 Ogłoszenie wyników i zwycięzcy SharOn Academy

11.30 – 12.30 Sharon Academy Panel – „Międzynarodowy wymiar działalności startupów w obszarze gospodarki współdzielenia” – dyskusja partnerów i mentorów z pięciu krajów

12.30 – 13.30 Lunch

Czym jest SharOn Academy?

To program akceleracyjny dedykowany twórcom koncepcji poświęconych ekonomii współdzielenia, stworzony przez konsorcjum pięciu krajów – Polskę, Włochy, Bułgarię, Słowację oraz Estonię. Ekonomia współdzielenia (eng. sharing economy) to zyskująca na popularności koncepcja zakładająca dzielenie się zasobami – dobrami, czasem czy umiejętnościami, bez przekazywania praw własności. W oparciu o jej założenia działają m.in. wypożyczalnie sprzętu i samochodów, a także znane platformy takie jak Airbnb czy Blablacar. To właśnie zespołom z pomysłami w zakresie sharing economy zadedykowaliśmy nasz program.

Z pośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, w drodze wstępnej selekcji i przeprowadzonego PitchContest, do programu zakwalifikowaliśmy 23 najbardziej obiecujące. Następnie w każdym z krajów zorganizowany został bootcamp – seria intensywnych warsztatów, podczas których uczestnicy pod okiem ekspertów m.in. doprecyzowali swoje modele biznesowe, poznawali podstawy zarządzania finansami czy reklamy i promocji. Kolejnym etapem był mentoring – wszystkie zespoły dostały do dyspozycji 10 godzin, które mogły dowolnie wykorzystać na konsultacje z najlepszymi mentorami, jakich mogliśmy im zapewnić.

Po zakończeniu mentoringu, w każdym z krajów partnerskich zostanie wybrany najlepszy zespół. W oparciu o wiedzę mentorów i własną partnerzy wybiorą regionalnego zwycięzcę, który zostanie zaproszony na wydarzenie finałowe – DemoDay w Warszawie.

Wydarzenie, na które Państwa zapraszamy to jednak nie tylko finał programu akceleracyjnego. Chcemy również przybliżyć uczestnikom założenia ekonomii współdzielenia, a także porozmawiać o możliwych kierunkach jej rozwoju. Dzięki temu, że nad realizacją SharOn Academy pracował międzynarodowy zespół, będziemy mogli podzielić się doświadczeniami oraz nakreślić sytuację sharing economy nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Dodatkowo we wcześniejszych etapach projektu SharOn zbadaliśmy rynek ekonomii współdzielenia w naszych krajach oraz porównaliśmy go. Wyniki oraz wnioski dostępne są na stronie projektu. W czytelny sposób przedstawimy je również na wydarzeniu, jako wyjściową do dalszej dyskusji.

Zaproszeni eksperci uzupełnią nasze przemyślenia i wnioski o wartościwy komentarz, a także przedstawią własne spostrzeżenia. 

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych – przedsiębiorców, inwestorów, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych. Zapraszamy również wszystkich śledzących działania naszego projektu oraz rozwój koncepcji gospodarki cyrkularnej i ekonomii współdzielenia.

 • 15 / 10 / 2019 DemoDay – Finał programu akceleracyjnego SharOn Academy, 15 października
  15 / 10 / 2019 DemoDay – Finał programu akceleracyjnego SharOn Academy, 15 października
  godzina: 8:30
  miejsce: Google for Startups Campus in Warsaw (sala Auditorium)
  organizator: TARR S.A., DeLAB
  kontakt: sharon@delab.uw.edu.pl
  WEŹ UDZIAŁ

  15 października w Warszawie odbędzie się DemoDay – finał międzynarodowego programu akceleracyjnego SharOn Academy. Wydarzenie to będzie podsumowaniem programu, jak i projektu SharOn, w ramach którego był on realizowany.  5 najlepszych zespołów – po jednym z każdego kraju partnerskiego – weźmie udział w finałowym PitchContest. Po raz ostatni przedstawią swoje projekty poświęcone ekonomii współdzielenia. Na postawie ich wystąpień i sesji Q&A międzynarodowe jury wyłoni zwycięzcę SharOn Academy.  Ramowy program wydarzenia: 8.30 – 9.00 Rejestracja  9.00 – 9.20 Mowa otwierająca i podsumowanie projektu SharOn 9.20 – 10.00 Finałowy Pitch contest 10.00 […]

  czytaj więcej
 • 01 / 10 / 2019 Am I a robot? – Startup Poland Camp Toruń #1, Toruń, 1 października
  01 / 10 / 2019 Am I a robot? – Startup Poland Camp Toruń #1, Toruń, 1 października
  godzina: 16:45
  miejsce: Kościuszko Business Point
  organizator: Startup Poland, Toruński Park Technologiczny
  kontakt: tomasz.urbanowicz@tarr.org.pl
  WEŹ UDZIAŁ

  Zapraszamy na pierwszy w Toruniu Startup Poland Camp organizowany przez Fundację Startup Poland. Wydarzenie odbędzie się 1 października 2019 roku w Kościuszko Business Point w Toruniu. Podczas eventu uczestnicy będa mieli okazję dowiedzenia się wielu ciekawych informacji na temat tego, jak sztuczna inteligencja ingeruje w nasze codzienne życie. Specjalnie na potrzeby wydarzenia zaprosiliśmy praktyków, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniami. Nie zabraknie również networkingu oraz części Q&A! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. AGENDA 16:45-17:00 Rejestracja uczestników 17:00-17:15 Powitanie […]

  czytaj więcej
 • 17 / 09 / 2019 Wtorek z eksportem: Eksport do Niemiec: trendy, struktury dystrybucji oraz nowa ustawa o opakowaniach w branży spożywczej – Toruń, 17 września 2019 r.
  17 / 09 / 2019 Wtorek z eksportem: Eksport do Niemiec: trendy, struktury dystrybucji oraz nowa ustawa o opakowaniach w branży spożywczej – Toruń, 17 września 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Toruński Park Technologiczny
  organizator: Enterprise Europe Network

  Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wraz z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową ma przyjemność zaprosić przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w spotkaniu informacyjnym: Eksport do Niemiec: trendy, struktury dystrybucji oraz nowa ustawa o opakowaniach w branży spożywczej.   Miejsce: Toruński Park Technologiczny, budynek A, I piętro, s. konferencyjna, ul. Włocławska 167 Termin: 17.09.2019 r. Podczas seminarium eksperci z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej omówią: Charakterystykę niemieckiej branży rolno-spożywczej; Struktury dystrybucji na rynku niemieckim; Trendy konsumenckie; Wskazówki praktyczne z zakresu wejścia na […]

  czytaj więcej
 • 13 / 09 / 2019 NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR – Toruń, 13 września 2019 r.
  13 / 09 / 2019 NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR – Toruń, 13 września 2019 r.
  godzina:
  miejsce: Business Link Toruń
  organizator: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

  13 września 2019 w Business Link Toruń przy ul. Władysława Łokietka 5 odbędzie się spotkanie z cyklu NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój). Przedsiębiorcy z regionu będą mieli możliwość uzyskania praktycznej wiedzy jak zdobyć dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację innowacyjnych projektów. Zapraszamy przedsiębiorców i naukowców z regionu, którzy planują realizację prac badawczo-rozwojowych na spotkanie NCBR dla Firm. Składa się ono z dwóch części: informacyjnej i warsztatowej. W jego trakcie eksperci NCBR prezentują możliwości […]

  czytaj więcej
 • 06 / 09 / 2019 Fundusz Eksportowy – spotkanie dla Wnioskodawców! – Toruń, 6 września 2019 r.
  06 / 09 / 2019 Fundusz Eksportowy – spotkanie dla Wnioskodawców! – Toruń, 6 września 2019 r.
  godzina: 10:00
  miejsce: Toruński Park Technologiczny
  organizator: TARR S.A.

  Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie informacyjne, dotyczące zasad naboru wniosków w konkursie 2/UD/2019  na usługi doradcze, polegające na opracowaniu strategii internacjonalizacji. Spotkanie odbędzie się 6 września 2019 r. o godzinie 10:00 w Toruniu, w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się przez stronę events.technopark.org.pl Program do pobrania Szczegółowe informacje o naborze wniosków oraz dokumentacja do Konkursu znajdują się na stronie Funduszu Eksportowego.

  czytaj więcej
WIĘCEJ WYDARZEŃ