Toruński Park Technologiczny Miejsce inspirowania innowacjiPL / EN

Wydarzenia

Dzisiaj jest:
13 sierpień 2020
wybierz inną datę
15 / 10 / 2019

DemoDay – Finał programu akceleracyjnego SharOn Academy, 15 października

15 października w Warszawie odbędzie się DemoDay – finał międzynarodowego programu akceleracyjnego SharOn Academy. Wydarzenie to będzie podsumowaniem programu, jak i projektu SharOn, w ramach którego był on realizowany.  5 najlepszych zespołów – po jednym z każdego kraju partnerskiego – weźmie udział w finałowym PitchContest. Po raz ostatni przedstawią swoje projekty poświęcone ekonomii współdzielenia. Na postawie ich wystąpień i sesji Q&A międzynarodowe jury wyłoni zwycięzcę SharOn Academy. 

Ramowy program wydarzenia:

8.30 – 9.00 Rejestracja 

9.00 – 9.20 Mowa otwierająca i podsumowanie projektu SharOn

9.20 – 10.00 Finałowy Pitch contest

10.00 – 11.00 Debata „Sharing Economy jako odpowiedź na ekologiczne wyzwania gospodarki”

11.00 – 11.15 Przerwa kawowa

11.15 – 11.30 Ogłoszenie wyników i zwycięzcy SharOn Academy

11.30 – 12.30 Sharon Academy Panel – „Międzynarodowy wymiar działalności startupów w obszarze gospodarki współdzielenia” – dyskusja partnerów i mentorów z pięciu krajów

12.30 – 13.30 Lunch

Czym jest SharOn Academy?

To program akceleracyjny dedykowany twórcom koncepcji poświęconych ekonomii współdzielenia, stworzony przez konsorcjum pięciu krajów – Polskę, Włochy, Bułgarię, Słowację oraz Estonię. Ekonomia współdzielenia (eng. sharing economy) to zyskująca na popularności koncepcja zakładająca dzielenie się zasobami – dobrami, czasem czy umiejętnościami, bez przekazywania praw własności. W oparciu o jej założenia działają m.in. wypożyczalnie sprzętu i samochodów, a także znane platformy takie jak Airbnb czy Blablacar. To właśnie zespołom z pomysłami w zakresie sharing economy zadedykowaliśmy nasz program.

Z pośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, w drodze wstępnej selekcji i przeprowadzonego PitchContest, do programu zakwalifikowaliśmy 23 najbardziej obiecujące. Następnie w każdym z krajów zorganizowany został bootcamp – seria intensywnych warsztatów, podczas których uczestnicy pod okiem ekspertów m.in. doprecyzowali swoje modele biznesowe, poznawali podstawy zarządzania finansami czy reklamy i promocji. Kolejnym etapem był mentoring – wszystkie zespoły dostały do dyspozycji 10 godzin, które mogły dowolnie wykorzystać na konsultacje z najlepszymi mentorami, jakich mogliśmy im zapewnić.

Po zakończeniu mentoringu, w każdym z krajów partnerskich zostanie wybrany najlepszy zespół. W oparciu o wiedzę mentorów i własną partnerzy wybiorą regionalnego zwycięzcę, który zostanie zaproszony na wydarzenie finałowe – DemoDay w Warszawie.

Wydarzenie, na które Państwa zapraszamy to jednak nie tylko finał programu akceleracyjnego. Chcemy również przybliżyć uczestnikom założenia ekonomii współdzielenia, a także porozmawiać o możliwych kierunkach jej rozwoju. Dzięki temu, że nad realizacją SharOn Academy pracował międzynarodowy zespół, będziemy mogli podzielić się doświadczeniami oraz nakreślić sytuację sharing economy nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Dodatkowo we wcześniejszych etapach projektu SharOn zbadaliśmy rynek ekonomii współdzielenia w naszych krajach oraz porównaliśmy go. Wyniki oraz wnioski dostępne są na stronie projektu. W czytelny sposób przedstawimy je również na wydarzeniu, jako wyjściową do dalszej dyskusji.

Zaproszeni eksperci uzupełnią nasze przemyślenia i wnioski o wartościwy komentarz, a także przedstawią własne spostrzeżenia. 

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych – przedsiębiorców, inwestorów, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych. Zapraszamy również wszystkich śledzących działania naszego projektu oraz rozwój koncepcji gospodarki cyrkularnej i ekonomii współdzielenia.

 • 14 / 08 / 2020 Webinarium: „Jak poprawnie przygotować wniosek na udział w targach, w ramach Funduszu Eksportowego dla kujawsko-pomorskich firm?” – 14 sierpnia 2020 r.
  14 / 08 / 2020 Webinarium: „Jak poprawnie przygotować wniosek na udział w targach, w ramach Funduszu Eksportowego dla kujawsko-pomorskich firm?” – 14 sierpnia 2020 r.
  godzina: 10:00
  miejsce: webinar
  organizator: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego

  Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza 14.08.2020 r., w godz. 10:00 – 12:00 na bezpłatne webinarium na temat przygotowania wniosku o powierzenie grantu w ramach Funduszu Eksportowego. Zasady wypełniania poszczególnych pól zostaną przedstawione na przykładowym wniosku, wypełnionym w generatorze https://funduszeksportowy.tarr.org.pl/zaloguj.html O wsparcie mogą ubiegać się firmy posiadające status mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy, prowadzące działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Granty są dedykowane przedsiębiorstwom, które posiadają potencjał eksportowy oraz chcą wejść na nowe rynki zagraniczne. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do 31 sierpnia […]

  czytaj więcej
 • 29 / 07 / 2020 Webinarium: Granty i dotacje dla Przedsiębiorców w kontekście COVID 19 – 29 lipca 2020 r.
  29 / 07 / 2020 Webinarium: Granty i dotacje dla Przedsiębiorców w kontekście COVID 19 – 29 lipca 2020 r.
  godzina:
  miejsce: online
  organizator: Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora

  Zaproszenie na webinarium Granty i dotacje dla Przedsiębiorców w kontekście COVID 19 – działania koordynowane przez Toruńską Agencje Rozwoju Regionalnego oraz Kujawsko Pomorski Fundusz Pożyczkowy 29 lipca 2020 roku, g. 9.00 – 11.00 Webinarium odbędzie się w panelu aplikacji „Webex”. Aplikacja działa we wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych. Należy posiadać głośniki lub słuchawki. Udział jest bezpłatny. Link do spotkania: https://kujawsko-pomorskie.webex.com/kujawsko-pomorskie/j.php?MTID=mffd64f28a0fd5c496fdda81e7939df20 Meeting number: 126 757 7062 Password: 1364 Prowadzącymi webinarium będą: Pani Anna Zaostrowcew, przedstawicielka Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Pani Iwona Górzyńska, […]

  czytaj więcej
 • 06 / 11 / 2020 Spotkania B2B podczas DroneTech World Meeting 2020 w formule online – 6-7 listopada 2020 r.
  06 / 11 / 2020 Spotkania B2B podczas DroneTech World Meeting 2020 w formule online – 6-7 listopada 2020 r.
  godzina:
  miejsce: online
  organizator: Enterprise Europe Network

  Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim informuje, iż w ramach DroneTech World Meeting 2020 , odbywać się będzie wydarzenie towarzyszące – giełda kooperacyjna ONLINE, czyli cykl międzynarodowych biznesowych spotkań bilateralnych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa przedstawicieli branży samolotów i pojazdów bezzałogowych, a także potencjalnych odbiorców tych rozwiązań tj. JST, policji, straży pożarnej, służb ratowniczych, nowoczesnego rolnictwa, gospodarki leśnej, farm wiatrowych i fotowoltaicznych itp. Czym jest giełda kooperacyjna? Moderowane dwustronne spotkania przedstawicieli firm, instytucji, ośrodków badawczych itp. w skróconej […]

  czytaj więcej
 • 30 / 06 / 2020 Dzień Zrównoważonej Energii w Kujawsko-Pomorskiem – webinar, 30 czerwca 2020 r.
  30 / 06 / 2020 Dzień Zrównoważonej Energii w Kujawsko-Pomorskiem – webinar, 30 czerwca 2020 r.
  godzina: 10:00
  miejsce: webinar
  organizator: Enterprise Europe Network
  WEŹ UDZIAŁ

  W dniach 22–26 czerwca br. Komisja Europejska organizuje największe coroczne wydarzenie poświęcone odnawialnym źródłom energii i efektywnemu wykorzystaniu energii w Europie, pod nazwą Tydzień Zrównoważonej Energii UE (EUSEW). W tym roku po raz pierwszy EUSEW będzie całkowicie cyfrowy! Tegoroczna edycja zostanie zrealizowana pod hasłem: „Wyjście z kryzysu: czysta energia na rzecz zielonego ożywienia i wzrostu ”. Podejmując inicjatywę Komisji Europejskiej, 30 czerwca br. organizujemy webinar skierowany do przedsiębiorców, głównie sektora MŚP, w szczególności z Kujaw i Pomorza pn.: „Efektywne zarządzanie energią w przedsiębiorstwie”. Termin: 30 czerwca 2020r. godz. […]

  czytaj więcej
 • 04 / 06 / 2020 Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach zagranicznych w dobie kryzysu – webinar, 4 czerwca 2020r.
  04 / 06 / 2020 Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach zagranicznych w dobie kryzysu – webinar, 4 czerwca 2020r.
  godzina: 12:00
  miejsce: webinar
  organizator: Enterprise Europe Network
  WEŹ UDZIAŁ

  Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz firma DMK Sp. z o.o. mają przyjemność zaprosić przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w szkoleniu online pn.: „Zarządzanie ryzykiem walutowym w transakcjach zagranicznych w dobie kryzysu”. Termin szkolenia: 4 czerwca 2020 r. Miejsce i czas szkolenia: Online, platforma GoToWebinar, godz. 12.00-14.00. Tematyka spotkania: Uczestnicy spotkania poznają: bieżącą sytuację na rynku walutowym oraz ewentualne prognozy, szanse i zagrożenia związane ze zmianami kursów walut, plan działania jaki powinni przeprowadzić chcąc zminimalizować swoje ryzyko […]

  czytaj więcej
WIĘCEJ WYDARZEŃ