Toruński Park Technologiczny Miejsce inspirowania innowacjiPL / EN

Aktualności

najnowsze archiwum
18 / 10 / 2019

SharOn Academy rozstrzygnięte! Poznajcie zwycięzców

We wtorek, 15 października, odbył się finał SharOn Academy – DemoDay. Finałowa piątka po raz ostatni zaprezentowała się przed międzynarodowym jury, które spośród nich wybrać miało zwycięzcę. Ku zaskoczeniu widowni sędziowie postanowili nagrodzić nie jedną, a dwie najlepsze drużyny!

W ubiegły wtorek w Google for Startups Campus w Warszawie odbył się ostatni PitchContest najlepszych zespołów SharOn Academy. Zespoły z Bułgarii, Estonii, Włoch, Polski i Słowacji spotkały się, aby przedstawić publiczności swoje koncepcje gospodarki dzielenia się, a co najważniejsze – zaprezentować się przed jurorami, którzy mieli zadecydować o zwycięzcy. Międzynarodowe jury składało się z mentorów towarzyszących uczestnikom podczas mentoringu, etapu przeprowadzonego we wszystkich w krajach partnerskich, poprzedzającego finał programu akceleracyjnego.

Tematem wydarzenia i projektu SharOn było współdzielenie gospodarki – koncepcja dzielenia się towarami, usługami i czasem bez przenoszenia własności. Po wprowadzeniu w temat ekonomii współdzielenia i powitaniu gości przyszedł czas na PitchContest. Zespoły zapraszane były jeden po drugim na scenę, aby opowiedzieć więcej o swoich projektach, ich misji, celu, modelach biznesowych i planach na przyszłość. Po każdej prezentacji odbywała się sesja pytań i odpowiedzi, podczas której głos mogło zabrać jury.

Podczas gdy jury dyskutowało o zwycięzcy, w głównej sali odbył się pierwszy panel. Paneliści koncentrowali się na możliwościach wynikających z dzielenia się zasobami i przyszłością tej koncepcji w zakresie wyzwań ekologicznych i ekonomicznych. Kiedy dyskusja się zakończyła, a publiczność zadała pytania, nadszedł czas na krótką przerwę i pierwszy networking tego spotkania.

Potem przyszła długo oczekiwana chwila – ogłoszenie wyników. Jury z przyjemnością ogłosiło, że ​​zwycięskim zespołem zostało Plenti z Polski – zespół, który stworzył platformę do wypożyczania urządzeń elektronicznych na żądanie. Zwycięzcy zostali nagrodzeni wejściówkami na trzy liczące się w społeczności startupowej wydarzenia: Wolves Summit, Startup Grind i Infoshare. VIC – Very Important Choice – zespół z Włoch, który zajął drugie miejsce, otrzymał dodatkową nagrodę – bilety wstępu na nadchodzący Web Summit.

Wydarzenie zakończyło się debatą, do udziału w której zaproszono jury. Mentorzy dzielili się swoimi doświadczeniami z mentoringu i wrażeniami z całego programu akceleracyjnego. Nie zabrakło też użytecznych wskazówek i rozważań nad przyszłością finałowych zespołów.

Chcielibyśmy pogratulować wszystkim drużynom świetnego występu, a przede wszystkim naszym zwycięzcom, którzy dali z siebie wszystko na każdym etapie programu akceleracyjnego.

Chcielibyśmy również podziękować naszym panelistom, mentorom i wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia – bez was nie byłby to tak duży sukces.

Z pewnością będziemy również w kontakcie z naszymi zawodnikami. Jesteśmy przekonani, że nie tylko my, ale i rynek ekonomii współdzielenia usłyszy o nich wszystkich już wkrótce!

 • 12 / 05 / 2020 Startuje nabór do programu Fundacji EMIC pt. Przyjazna Firma.
  12 / 05 / 2020 Startuje nabór do programu Fundacji EMIC pt. Przyjazna Firma.

  Rozpoczął się nabór do programu pt. Przyjazna firma, prowadzonego przez Fundację EMIC. Program kierowany jest zwłaszcza do firm zatrudniających cudzoziemców i zamierzających składać wnioski w ramach programów antykryzysowych lub tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. „Przyjazna firma” to kilkumiesięczny proces usprawniający zatrudnienie pracowników z zagranicy w firmie. Fundacja oferuje bezpłatne usługi wsparcia procesu legalizacji pracy i pobytu pracowników, dzięki czemu możliwe będzie utrzymanie poziomu 100% zatrudnienia. Dzięki temu spełniony zostanie podstawowy warunek programu PFR. Nabór trwa do 29 maja 2020 roku. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj: http://bitly.pl/WKBms Fundacja EMIC wspiera migrantów w stawianiu […]

  czytaj więcej
 • 11 / 05 / 2020 KPFP: Pożyczka Płynnościowa COVID-19
  11 / 05 / 2020 KPFP: Pożyczka Płynnościowa COVID-19

  Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy rozpoczyna udzielanie specjalnych Pożyczek Płynnościowych przeznaczonych dla firm poszkodowanych przez sytuację gospodarczą spowodowaną przez pandemię COVID-19. Pożyczka jest udzielana w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego ogłoszonego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pana Piotra Całbeckiego. Z oferowanego wsparcia mogą skorzystać mikro, małe i średnie firmy mające siedzibę w województwie kujawsko-pomorskim. Środki uzyskane w wyniku udzielenia pożyczki o charakterze obrotowo-inwestycyjnym mogą zostać przeznaczone na wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zapewnieniem płynności finansowej. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa maksymalna wysokość pożyczki wynosi: do 500 tys. zł dla mikro i małych przedsiębiorstw; do 1 mln zł dla […]

  czytaj więcej
 • 08 / 05 / 2020 Zaproszenie do badania – Analiza wpływu koronakryzysu na stan przedsiębiorstw
  08 / 05 / 2020 Zaproszenie do badania – Analiza wpływu koronakryzysu na stan przedsiębiorstw

  W imieniu Pracodawców RP oraz Pracodawców Pomorza i Kujaw zachęcamy do wypełnienia ankiety dot. analizy wpływu koronakryzysu na stan przedsiębiorstw przygotowanej przez Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej. CMSG to zespół ekonomistów z niezależnych organizacji zrzeszających polskich pracodawców, który na bieżąco analizuje sytuację rodzimego biznesu w czasie pandemii.  Partnerem naukowym jest Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, zajmujący się m.in. badaniami koniunktury gospodarczej w Polsce już od 30 lat. Wypełnienie ankiety nie potrwa dłużej niż 10 min i jest całkowicie […]

  czytaj więcej
 • 27 / 04 / 2020 Weź udział w Wolves Summit Live i rozwijaj swój startup
  27 / 04 / 2020 Weź udział w Wolves Summit Live i rozwijaj swój startup

  Już 30 kwietnia odbędzie się konferencja Wolves Summit Live. To wyjątkowe wydarzenie networkingowe, dzięki któremu uczestnicy zyskają szansę na znalezienie najlepiej dopasowanych partnerów biznesowych, a startupy będą mogły zaprezentować się przed międzynarodowym gronem inwestorów, walcząc o trzy miejsc a w programie akceleracyjnym! Biorąc udział w wydarzeniu 30 kwietnia będziecie mieli okazję zaprezentować się przed międzynarodowym gronem inwestorów w ramach the Great Pitch Contest. Trzy najlepsze startupy otrzymają gwarantowane miejsce w programie akceleracyjnym VirTech organizowanym przez singapurski fundusz Expara Ventures z możliwością otrzymania dalszego finansowania nawet do $50.000 na zespół. Konferencja to też szansa na spotkanie się twarzą w twarz […]

  czytaj więcej
 • 24 / 04 / 2020 FUNDUSZ WSPARCIA INWESTYCYJNEGO
  24 / 04 / 2020 FUNDUSZ WSPARCIA INWESTYCYJNEGO

  Projekt realizowany przez TARR S.A. i KPFP Sp. z o.o. kierowany jest do przedsiębiorców sektora MŚP w Kujawsko-Pomorskiem. Ma on przyczynić się niwelowaniu skutków pandemii i zbliżającego się kryzysu gospodarczego, umożliwiając przy tym dalszy długotrwały rozwój przedsiębiorstw. W ramach „Funduszu Wsparcia Inwestycyjnego” planowane jest przyznanie grantów o łącznej wartości blisko 58 mln. zł. Dzięki tym środkom przedsiębiorcy będą mogli w okresie pandemii koronawirusa i bezpośrednio po nim zarówno zmienić profil działalności jak i wdrożyć nowe produkty/usługi lub takie rozwiązania organizacyjne, które pozwolą im dostosować firmę do aktualnej […]

  czytaj więcej
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI