Toruński Park Technologiczny Miejsce inspirowania innowacjiPL / EN

Aktualności

najnowsze archiwum
18 / 10 / 2019

SharOn Academy rozstrzygnięte! Poznajcie zwycięzców

We wtorek, 15 października, odbył się finał SharOn Academy – DemoDay. Finałowa piątka po raz ostatni zaprezentowała się przed międzynarodowym jury, które spośród nich wybrać miało zwycięzcę. Ku zaskoczeniu widowni sędziowie postanowili nagrodzić nie jedną, a dwie najlepsze drużyny!

W ubiegły wtorek w Google for Startups Campus w Warszawie odbył się ostatni PitchContest najlepszych zespołów SharOn Academy. Zespoły z Bułgarii, Estonii, Włoch, Polski i Słowacji spotkały się, aby przedstawić publiczności swoje koncepcje gospodarki dzielenia się, a co najważniejsze – zaprezentować się przed jurorami, którzy mieli zadecydować o zwycięzcy. Międzynarodowe jury składało się z mentorów towarzyszących uczestnikom podczas mentoringu, etapu przeprowadzonego we wszystkich w krajach partnerskich, poprzedzającego finał programu akceleracyjnego.

Tematem wydarzenia i projektu SharOn było współdzielenie gospodarki – koncepcja dzielenia się towarami, usługami i czasem bez przenoszenia własności. Po wprowadzeniu w temat ekonomii współdzielenia i powitaniu gości przyszedł czas na PitchContest. Zespoły zapraszane były jeden po drugim na scenę, aby opowiedzieć więcej o swoich projektach, ich misji, celu, modelach biznesowych i planach na przyszłość. Po każdej prezentacji odbywała się sesja pytań i odpowiedzi, podczas której głos mogło zabrać jury.

Podczas gdy jury dyskutowało o zwycięzcy, w głównej sali odbył się pierwszy panel. Paneliści koncentrowali się na możliwościach wynikających z dzielenia się zasobami i przyszłością tej koncepcji w zakresie wyzwań ekologicznych i ekonomicznych. Kiedy dyskusja się zakończyła, a publiczność zadała pytania, nadszedł czas na krótką przerwę i pierwszy networking tego spotkania.

Potem przyszła długo oczekiwana chwila – ogłoszenie wyników. Jury z przyjemnością ogłosiło, że ​​zwycięskim zespołem zostało Plenti z Polski – zespół, który stworzył platformę do wypożyczania urządzeń elektronicznych na żądanie. Zwycięzcy zostali nagrodzeni wejściówkami na trzy liczące się w społeczności startupowej wydarzenia: Wolves Summit, Startup Grind i Infoshare. VIC – Very Important Choice – zespół z Włoch, który zajął drugie miejsce, otrzymał dodatkową nagrodę – bilety wstępu na nadchodzący Web Summit.

Wydarzenie zakończyło się debatą, do udziału w której zaproszono jury. Mentorzy dzielili się swoimi doświadczeniami z mentoringu i wrażeniami z całego programu akceleracyjnego. Nie zabrakło też użytecznych wskazówek i rozważań nad przyszłością finałowych zespołów.

Chcielibyśmy pogratulować wszystkim drużynom świetnego występu, a przede wszystkim naszym zwycięzcom, którzy dali z siebie wszystko na każdym etapie programu akceleracyjnego.

Chcielibyśmy również podziękować naszym panelistom, mentorom i wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia – bez was nie byłby to tak duży sukces.

Z pewnością będziemy również w kontakcie z naszymi zawodnikami. Jesteśmy przekonani, że nie tylko my, ale i rynek ekonomii współdzielenia usłyszy o nich wszystkich już wkrótce!

 • 21 / 11 / 2019 Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku
  21 / 11 / 2019 Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku

  Z przyjemnością informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem Konkursem przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 1 grudnia 2019 roku. Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku 2019, skierowanego do mikroprzedsiębiorstw, zatrudniających nie więcej niż 10 pracowników oraz o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro. Celem Konkursu jest promocja nowoczesnych inicjatyw, które wyróżnia nie tylko efektywność, ale również zaangażowanie i społeczna odpowiedzialność. Po raz piętnasty przedsiębiorcy zarządzający najmniejszymi firmami mają szansę zaprezentować swoje osiągnięcia i zdobyć główną nagrodę – 40 tys. złotych. Poza nagrodą główną kapituła konkursu przyzna cztery wyróżnienia w kategoriach: Start – dla  najmłodszych mikroprzedsiębiorstw, Progres – dla firm „wieku średniego”, Senior – […]

  czytaj więcej
 • 19 / 11 / 2019 Relacja z Giełdy Kooperacyjnej podczas 27-go Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE – 13 listopad 2019 r.
  19 / 11 / 2019 Relacja z Giełdy Kooperacyjnej podczas 27-go Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE – 13 listopad 2019 r.

  Za nami kolejna edycja giełdy kooperacyjnej podczas EnergaCAMERIMAGE 2019 zorganizowanej przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., która odbyła się 13 listopada br. w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE jest jedną z najbardziej prestiżowych i znanych imprezy na świecie dedykowaną operatorom filmowym, autorom zdjęć oraz wszystkim zaangażowanym w tworzenie filmów. Wykorzystując ten potencjał udało zorganizować się spotkania brokerskie, które stały się doskonałym miejscem do zainicjowania współpracy międzynarodowej, realizacji nowych projektów oraz zdobycia fachowej wiedzy czy wymiany doświadczeń. Ponadto, […]

  czytaj więcej
 • 15 / 11 / 2019 Poznajcie Plenti!
  15 / 11 / 2019 Poznajcie Plenti!

  W maju 2019 roku nikt nie mógł tego przewidzieć. A już zwłaszcza trzy Wojtki, Karol, Aleks i Łukasz – zespół Plenti. Grupa przyjaciół, współpracowników i po prostu fajnych chłopaków z Warszawy. A jednak tych sześciu niepozornych, młodych mężczyzn zgarnęło wszystko i zostało pierwszym zwycięzcą SharOn Academy. Plenti to polski marketplace oferujący możliwość wypożyczenia tak naprawdę dowolnego urządzenia elektronicznego o jakim można by pomyśleć. Platforma zapewnia produkty na życzenie, które są następnie dostarczane przez kurierów do Waszych drzwi w mniej niż […]

  czytaj więcej
 • 05 / 11 / 2019 O nowoczesnym biznesie w Toruńskim Parku Technologicznym
  05 / 11 / 2019 O nowoczesnym biznesie w Toruńskim Parku Technologicznym

  29 października br. w Toruńskim Parku Technologicznym odbyła się konferencja pn. „Wsparcie nowoczesnego biznesu MŚP”, która zgromadziła licznie przybyłych gości. Podczas wydarzenia przedstawione zostały inicjatywy, programy wsparcia dla przedsiębiorstw zainteresowanych realizowaniem nowych inwestycji i rozwojem działalności gospodarczej. Na konferencji mówiono także o współpracy uczelni wyższych, szkół branżowych i technicznych z biznesem. Swoje działania na rzecz rozwoju MŚP przedstawili: – Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy – Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna – Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy – Delegatura w Toruniu – Uniwersytet Mikołaja Kopernika – Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich – Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu Przedsiębiorcom […]

  czytaj więcej
 • 30 / 10 / 2019 Gospodarka 4.0 – Wyzwania dla biznesu i nauki. Regionalne Forum Innowacji. Forum Przedsiębiorczości Akademickiej!
  30 / 10 / 2019 Gospodarka 4.0 – Wyzwania dla biznesu i nauki. Regionalne Forum Innowacji. Forum Przedsiębiorczości Akademickiej!

  Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Akademickim Inkubatorem przedsiębiorczości UMK, ma zaszczyt zaprosić przedsiębiorców i naukowców do udziału w wydarzeniu: Gospodarka 4.0 – Wyzwania dla biznesu i nauki. Regionalne Forum Innowacji. Forum Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbędzie się 20 listopada 2019 r. w Hotelu Bulwar. Gospodarka 4.0: Dlaczego warto? W ramach Regionalnego Forum Innowacji: Poznasz aktualne trendy obowiązujące w sektorze biznesu i nauki – Natalia Hatalska, infuture.institute; Jak z sukcesem przeprowadzić cyfrową transformację w twojej […]

  czytaj więcej
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI