Toruński Park Technologiczny Miejsce inspirowania innowacjiPL / EN

Aktualności

najnowsze archiwum
15 / 12 / 2016

Fundusze Unijne: „Ochrona własności przemysłowej”

Od 18 lipca 2016 r. do 20 stycznia 2017 r. można składać wnioski o dofinansowanie w ramach poddziałania 2.3.4 „Ochrona własności przemysłowej” w ramach II Osi priorytetowej – „Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I” z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Konkurs podzielony jest na etapy. Etap konkursu obejmuje nabór wniosków w danym miesiącu kalendarzowym, ich ocenę oraz opublikowanie listy ocenionych projektów zawierającą przyznane oceny z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania.

W ramach Poddziałania 2.3.4 dofinansowanie przeznaczone jest dla projektów dotyczących uzyskania ochrony prawa własności przemysłowej w trybie krajowym, regionalnym, unijnym lub międzynarodowym, z wyłączeniem zgłoszenia do Urzędu Patentowego RP w celu uzyskania ochrony wyłącznie na terytorium Polski i jej realizacji.

Dofinansowaniu będą podlegać projekty dotyczące:

uzyskania prawa ochrony własności przemysłowej (tj.: patentów, praw ochronnych na wzory użytkowe oraz praw z rejestracji wzorów przemysłowych) z możliwością wsparcia przygotowania procesu komercjalizacji przedmiotu zgłoszenia poprzez zakup usługi doradczej

albo

realizacji ochrony prawa własności przemysłowej, gdy wnioskodawca we wszczętym postępowaniu występuje w roli podmiotu broniącego posiadanych praw, a postępowanie dotyczy unieważnienia patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji wzoru przemysłowego lub stwierdzenia wygaśnięcia patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji wzoru przemysłowego

Dla kogo?

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wysokość dofinansowania?

Maksymalna intensywność dofinansowania wynosi do 50% wartości kosztów kwalifikowalnych.

Wartość projektu

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 10 000 zł.

Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 1 000 000 zł.

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków, udostępnionego na stronie internetowej PARP. Instytucją organizującą konkurs jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie konkursowej.

W przypadku zainteresowania konkursem szczegółowych informacji udziela Damian Wielewski, tel.: 56 699 54 81, damian.wielewski@tarr.org.pl.

WordPress › Błąd