Toruński Park Technologiczny Miejsce inspirowania innowacjiPL / EN

Aktualności

najnowsze archiwum
08 / 04 / 2015

Dofinansowanie na prace rozwojowe

Informujemy, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałania 1.1.2 „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej. Dofinansowanie przeznaczone jest na realizację projektów, które obejmują wyłącznie prace rozwojowe z uwzględnieniem wytworzenia instalacji demonstracyjnej.

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się wyłącznie podmioty spełniające kryteria mikro-, małego lub średniego przedsiębiorcy.

Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach ogłaszanej rundy aplikacyjnej w 2015 r. dla Działania 1.1, Poddziałanie 1.1.2 wynosi: 500 000 000 PLN.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych Projektu dofinansowanego w ramach konkursu wynosi: 5 mln PLN w przypadku projektu realizowanego przez przedsiębiorcę posiadającego status mikro-, małego i średniego przedsiębiorcy (MŚP) i 20 mln PLN w przypadku projektu realizowanego przez innego przedsiębiorcę niż MŚP.

Maksymalna wartość dofinansowania (udzielonej pomocy publicznej) nie może przekroczyć dla przedsiębiorstwa na jeden projekt równowartości 15 mln euro. Całkowita wartość kosztów kwalifikowalnych projektu nie może przekroczyć 50 mln euro.

Intensywność wsparcia na prace rozwojowe nie może przekroczyć: – dla mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy: 45% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem; – dla średniego przedsiębiorcy: 35% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem; – dla przedsiębiorcy innego niż mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca: 25% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

W przypadku szerokiego rozpowszechniania wyników projektu zgodnie z § 14 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lutego 2015 r. w sprawie warunków i trybu udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (Dz.U. z 2015 r. poz.299), intensywność wsparcia na prace rozwojowe nie może przekroczyć:

  • dla mikroprzedsiębiorcy i dla małego przedsiębiorcy: 60% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
  • dla średniego przedsiębiorcy: 50% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
  • dla przedsiębiorcy innego niż mikroprzedsiębiorca, mały lub średni przedsiębiorca: 40% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Szczegółowe warunki przyznania premii z tytułu szerokiego rozpowszechniania wyników projektu określone zostały również w Przewodniku po kryteriach wyboru projektów dostępnym na stronie Instytucji Pośredniczącej.

Szczegółowych informacji udziela:

Barbara Pasiut

tel.: (56) 699-54-82

barbara.pasiut@tarr.org.pl.

Załączniki:

Dokumentacja Działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.1.2 „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej” POIR w 2015 r.

WordPress › Błąd